Tark Tööstus Ideepäev

11/08/2018 09:00 to 11/08/2018 18:00 (Europe/Tallinn)

Tallinn, Estonia


Juba kolmandat korda kutsuvad EAS ja Teaduspark Tehnopol tööstuse digitaliseerimisest innustunuid tööstust targemaks häkkima, kuid esimest korda toimuvad Tark Tööstus Ideepäev ning Arendusmaraton järjestikku.

Ideepäeval otsitakse ja valitakse lahendusi tööstusettevõtete poolt tõstatatud probleemidele ning see toimub rahvusvahelise tööstusmessi Instrutec raames 8. novembril Eesti Näituste Messikeskuses.

Kaks nädalat hiljem, 21.-23. novembril toimub Mustamäel, Teaduspargis Tehnopol Tark Tööstus Arendusmaraton, kus Ideepäeval loodud lahendusi valideeritakse, prototüübitakse ning arendatakse nende rakendamiseks välja ärimudel. Arendusmaratonile võib lahendamiseks tuua ka uusi väljakutseid, mis ei käinud läbi Ideepäevalt.

Oma väljakutsetega on teiste hulgas Ideepäevale tulemas uuendustele avatud ettevõtted, nagu:
- Elektrilevi: Kuidas vähendada elektrivõrgus lubatud pingehäirete mõju tundlikele tööstusseadmetele?
- Fein-Elast Estonia: Kuidas lahendada 24/7 tööaja arvestus, võttes arvesse tootmisprotsessi keerulisi nüansse ning paindlikkust tööaja ning -koha osas?
- Incap Electronics Estonia: Kuidas optimeerida tööjõu ja puuduolevate kompetentside jagamist tööstusettevõtete vahel?
- Palmse Mehaanikakoda: Kuidas korraldada metsa väljavedu keerulistes tingimustes keskkonda ja kohalikke elanikke säästvalt?
- Operail:
o Kuidas otsida, leida ja hinnata metallipragusid vagunite hooldus- ja remonditööde käigus?
o Kuidas monitoorida, analüüsida ja visualiseerida veduri erinevate töösõlmede parameetreid ning ennetada nende remondi- ja hooldustöid?
o Kuidas disainida ja arendada kaubarongide veduritele kaasaegne veduri pardasüsteem?
 

Kutsume Sindki oma lemmikprobleemi kallal pead murdma soovitavalt mõlemale, kuid miks mitte ka ühele üritusele. Kui oled tööstusettevõttest, too lahendamiseks kaasa oma ettevõtte ees seisev väljakutse. Kui ei ole, tule aita tööstusettevõtetel nende probleemidele lahendused leida. Ootame kõiki huvilisi tööstusettevõtetest, IT-firmadest, disainiagentuuridest, ülikoolidest ja mujalt, et muuta Eesti suurimat majandussektorit konkurentsivõimelisemaks.

Mõlemad üritused on eestikeelsed ja osalejatele tasuta.
REGISTREERUDA mõlemale saab siin.

Tark Tööstus Ideepäeva ja Arendusmaratoni korraldab EAS koostöös Teaduspargiga Tehnopol. Ideepäeva heaks koostööpartneriks on Eesti Masinatööstuse Liit.

Lisainfo leiad aadressil www.tehnopol.ee/tarktoostus.

Where

Eesti Näituste Messikeskus
Pirita tee 28
    Tallinn Harju maakond
    Estonia

When

From 11/08/2018 09:00
To 11/08/2018 18:00

Organizer

SA Tallinna Teaduspark Tehnopol

Social Stream